02188459453 - 09126729405 beigi@bimemelat2607.com

زمان باز شدن بخش روادید سفارت آلمان پس از روشن شدن وضعیت کرونا

با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا، کنسولگری و بخش روادید  تا تاریخ 10 خرداد 1399 تعطیل می باشد.

با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا، کنسولگری و بخش روادید  تا تاریخ 10 خرداد 1399 تعطیل می باشد.

به موارد اضطراری همچنان رسیدگی می گردد.


متقاضیان روادید اقامتی (ملی) که شماره پرونده ایشان در لیست جوابهای آماده موجود در وبسایت ذکر گردیده، می توانند از تاریخ 16 لغایت 18 اردیبهشت ماه به بخش ویزا مراجعه نمایند. تاریخ دقیق مربوط به هر متقاضی در لیست مشخص گردیده است.

پس از تحویل گذرنامه به سفارت، در اسرع زمان جهت تحویل جواب  با شما تماس گرفته خواهد شد. به دلیل  تاخیر مرتبط  با محدودیت های موجود در ورود به کشور آلمان پیشاپیش از صبر و شکیبایی  شما متشکریم.

در صورتی که وقت مصاحبه در کنسولگری و بخش روادید سفارت را پیش از این دریافت نموده اید، در اسرع وقت شما را از وقت مصاحبه جدید برای پس از 10 خرداد 1399 مطلع خواهیم ساخت.

لطفاً از پیگیری در این مورد صرف نظر نمایید.

در موارد اضطراری مرتبط با روادید به نکات ذیل توجه فرمایید:

وزارت کشور و عمران فدرال آلمان در تاریخ 27 اسفند 1398 دستور ممنوعیت ورود مسافر از کشورهای ثالث– فعلاً تا تاریخ 27 فروردین 1399 – را صادر نمود.

پیرو مصوبه 27 فروردین 1399، این محدودیت های ورود مسافر تا تاریخ 26 اردیبهشت 1399 تمدید گردید.

در نتیجه فرایند صدور روادید در نمایندگی های خارجی آلمان بر اساس ماده 14، 6 آیین نامه مرزی شنگن متوقف شده استبخش روادید تا اطلاع ثانوی برای مراجعه کنندگان بسته می باشد.

بررسی اضطراری پذیرش درخواست روادید تنها در موارد استثنایی زیر امکان پذیر است:

  1. پیوست به خانواده اعضای خانواده اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای الحاقی شنگن و اتباع بریتانیای کبیر، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس
  2. اتباع کشورهای ثالث که دارای اقامت بلندمدت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یا کشورهای ذکر شده را داشته باشند (اقامت و یا روادید بلندمدت، به عنوان مثال جهت اقامت تحصیلی و یا اشتغال به کار)، در صورتی که در حال بازگشت به محل زندگی و اقامت عادی خود باشند.
  3. اتباع کشورهای ثالث که دارای “وظایف یا نیازهای اساسی (essential functions or needs)” می باشند و عبارتند از:     
  • کادر بهداشت و درمان، محققین بهداشت و درمان و مشاغل پرستاری و مراقبت،
  • ساکنین مناطق مرزی که در کشور دیگری شاغل هستند، پرسنل شاغل در حمل و نقل کالا و دیگر بخش های ضروری،
  • دیپلمات ها، پرسنل سازمان های بین المللی، پرسنل نظامی، پرسنل کمک رسان در امور بشر دوستانه در چارچوب انجام وظایف،
  • مسافرین ترانزیت،
  • مسافرینی که به دلایل اضطراری خانوادگی سفر می کنند،
  • افرادی که نیاز به حمایت و حفاظت بین المللی احتیاج دارند و یا سایر دلایل بشردوستانه.                                       

اطلاعات به روز در خصوص شرایط و محدودیت های سفر به آلمان به دلیل اپیدمی کرونا را در سایت اینترنتی پلیس فدرال آلمان خواهید یافت:

در ارتباط با سؤالات مربوط به موارد خاص مرتبط با کنترل مرزی و ورود مسافر به آلمان، لطفاً با ادارات محلی پلیس فدرال آلمان (+49 800 6 888 000) تماس حاصل نمایید. تماس با این شماره تلفن از داخل آلمان رایگان بوده و شما را به طور خودکار به اداره محلی مربوطه وصل می کند.

سفارت پس از دریافت مدارک و اطلاعات مذکور، امکان تعیین وقت ویژه را بررسی می نماید. در صورتی که پس از 5 روزِ کاری پاسخی ارسال نگردید، بدین معنی خواهد بود که متأسفانه بدلیل نداشتن شرایط مربوطه، امکان تعیین وقت ویژه وجود نداشته است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، مرکز اخذ مدارک شرکت خدماتی ویزامتریک نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر – به ویژه در ارتباط با وقت های تعیین شده قبلی – به آدرس زیرمراجعه نمایید:

مهم:

در راستای‌ جلوگیری از ویروس کورونا با توجه به محدودیت‌های اعمال شده جهت مسافرت به آلمان، این محدودیت‌ها می تواند علیرغم وجود ویزاهای صادر شده توسط سفارت آلمان در مورد سفرهای غیر ضروری اعمال شود.
به محض باز شدن مرزها و امکان سفر به این کشور، سفارت شرایط درخواست مجدد  به صورت سریع و با روندی راحت تر را ممکن می سازد.

این در صورتی است که تغییرات تنها مربوط به تاریخ سفر باشد و تغییری در هدف سفر ایجاد نشده باشد.
اطلاعات بیشتر در این رابطه توسط سفارت به اطلاع درخواست کنندهای گرامی‌ اعلام می گردد.

در صورت نیاز به بیمه مسافرتی ارزان قیمت و مورد تائید سفارت از این سایت خرید آنلاین خود را انجام دهید https://bimemelat2607.com

پاسخ دهید

ویجت متن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

آخرین دیدگاه‌ها